Bezpieczeństwo ponad wszystko

BHP – bezpieczeństwo i higiena pracy. Każda osoba dorosła zetknęła się osobiście z tym skrótem, chociażby w momencie podejmowania pracy. Czasem nawet młodzież w szkołach średnich ma z tym do czynienia. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, jak to jest dla nas ważne.

Najważniejsza sprawa

Jak już wspomnieliśmy, każdy dorosły wie co to BHP, ponieważ inaczej nie mógłby podjąć wyznaczonej pracy. Obowiązek przejścia szkolenia wpisany jest w przepisy prawa pracy i musi być przestrzegany przez pracodawców. Warto zapoznać się z przepisami bezpieczeństwa, aby nie zaszkodzić sobie oraz innym osobom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Na szkoleniu opowiedzą Wam, jak pracować, co robić, aby było bezpiecznie. Oprócz takich rzeczy koniecznym jest również zapoznanie się ze wszystkimi oznaczeniami ostrzegającymi, na które na pewno natkniecie się w swoich firmach.

Znakowanie BHP

Oznaczenia BHP są obowiązkowe! Każdy budynek, gdzie pracują ludzie, każde miejsce, gdzie można spotkać większe skupiska ludzi muszą mieć takie znaki BHP, aby w razie konieczności ludzie zaczęli się do nich stosować. Może na co dzień Was to nie interesuje, ale jednak powinniście być świadomi, czy Was pracodawca ma takie znaki, które czasem mogą być nawet odpowiedzialne za uratowanie Waszego życia. W wolnej chwili spójrzcie na korytarz, czy też w drodze do domu, czy takie znaki ostrzegawcze są wyraźne dla wszystkich.

Ważne znaczenie

Takie znaki można zamówić w wielu firmach. Chociażby na stronie sklepu https://www.znaki-tdc.com/ możecie przejrzeć szeroką ofertę znaków, bhp które mogą się przydać na wypadek pożaru, czy też innego kataklizmu. Na pewno musicie nabyć odpowiedniej wielkości znaki WYJŚCIE EWAKUACYJNE. Na zielonym tle napis wielkimi, żółtymi, fosforyzującymi literami oznacza, gdzie ludzie powinni się udawać, w razie gdyby stało się coś strasznego. Im większy budynek, im większa ilość osób, takich wyjść powinno być przynajmniej kilka, do których będzie łatwy dostęp. Drugi dość popularny znak, to papieros z przekreślonym kółku. Ma on dwojakie znaczenie. Pierwsze to zakaz palenia, a drugi to groźba pożaru. Pierwsze znaczenie może wypływać również z faktu, że pracodawca nie chce, aby pracownicy palili w całej firmie. Drugie to fakt, że możecie znajdować się w pobliżu substancji łatwopalnych, które od małej iskierki mogą spowodować naprawdę ogromne straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>