Blachodachówka z posypką – trwałość i estetyka

Niegdyś na pokrycia dachowe bardzo chętnie wybierano dachówkę ceramiczną. Dziś również jest popularna, jednak coraz częściej zastępuje ją blachodachówka z posypką. Jako materiał lżejszy, a jednocześnie o podobnej cenie, doskonale sprawdza się na wielu rodzajach dachów. Dodatkowo jej wygląd z powodzeniem może imitować tradycyjną dachówkę ceramiczną, do tego stopnia, że osoby patrzące na nasz dom nie będą w stanie powiedzieć, czy dach został pokryty ceramiką, czy jednak blachą.

Blachodachówka z posypką – wady i zalety

Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że blachodachówka modułowa z posypką jest droższa niż klasyczna blachodachówka czy też blacha trapezowa, również chętnie wybierana do pokrycia dachu. Zwiększa się także jej ciężar, dlatego podwójnie ważne jest zbudowanie trwałej, stabilnej więźby dachowej przed położeniem arkuszy.

Waga blachodachówki z posypką nie może się jednak równać dachówce ceramicznej, która jest zdecydowanie cięższa. Doskonale za to może naśladować jej wygląd, jest też świetną alternatywną dla drewnianych gontów. Blachodachówka modułowa z posypką to niezwykle trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne rozwiązanie. Sprawi, że nasz dach będzie wyglądał estetycznie bez względu na to, w jakim stylu został utrzymany dom, a przy okazji zabezpieczy budynek przed silnymi opadami czy zmianami temperatur.

Blachodachówka z posypką na pokrycie dachu

Blachodachówka z posypką powstaje ze stalowych, ocynkowanych blach, na które z jednej i drugiej strony nakłada się warstwę ochronną. Dodatkowo wierzch arkuszy pokrywany jest kamiennym granulatem i lakierem akrylowym.

Do najpopularniejszych na rynku należą blachodachówki z posypką mineralną. Nie szkodzi im ani promieniowanie UV, ani intensywne opady, mogą przetrwać w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Co więcej, posypka doskonale tłumi dźwięki deszczu czy gradu – a jak wiadomo, zwykła blachodachówka nie oferuje zbyt dużej izolacji akustycznej. Często wykorzystywane są również blachodachówki z posypką wulkaniczną (czyli z powłoką ze skały wulkanicznej). Taki model jeszcze lepiej niweluje hałas, a ponadto producenci oferują na nią aż 50 lat gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>