Charakterystyka dobrej wypożyczalni maszyn budowlanych

Pierwsze wypożyczalnie sprzętu budowlanego w Europie zaczęły powstawać w latach 50. ubiegłego wieku w Finlandii. Dziś są powszechne w każdym kraju. To odpowiedź na potrzeby rynku – większość firm budowlanych nie może sobie pozwolić na zakup kompleksowego zaplecza technicznego, ponieważ byłoby to nieopłacalne. Każda firma wkraczająca na rynek musi najpierw zapracować na zaufanie klientów, by zarobić na własne maszyny. Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię sprzętu i maszyn budowlanych?

Funkcjonalne urządzenia

Od firm budowlanych, które zajmują się wznoszeniem, przebudową i remontem budynków oraz innych obiektów, inwestorzy oczekują zwykle kompleksowości lub ścisłej specjalizacji. Zawsze potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Wybierając wypożyczalnię sprzętu i maszyn budowlanych, w pierwszej kolejności powinniśmy zweryfikować, czy ma ona w swoim katalogu funkcjonalne urządzenia. Najkorzystniejsza jest współpraca z firmami, które posiadają w swojej ofercie wszystkie sprzęty, które będą nam potrzebne do kompletnej realizacji zlecenia. Powinno nam zależeć na sprzęcie praktycznym, łatwym i bezpiecznym w obsłudze, który posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. Niewielkie wypożyczalnie mają w swojej ofercie sprzęty o ścisłej specjalizacji, na przykład wyłącznie maszyny do robót budowlanych, rusztowania, czy podnośniki. W dużych wypożyczalniach maszyn budowlanych i sprzętów znajdziemy wszystko: od koparko-ładowarki, przez agregaty prądotwórcze i elektronarzędzia, aż po biurowe i socjalne kontenery dla pracowników.

Zasady wynajmu sprzętu

Zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z daną wypożyczalnią, zwróćmy uwagę na regulamin, który mówi o zasadach wynajmu. Profesjonalna wypożyczalnia umożliwia wynajem sprzętu na czas oznaczony (liczony w dobach, tygodniach i miesiącach) lub nieoznaczony. Każda dobra wypożyczalnia powinna mieć szczegółowo opracowany cennik – mówi nam przedstawiciel firmy Ramirent. Warto zwrócić uwagę, czy regulamin mówi o naliczaniu opłat za niedziele i święta. Większość firm budowlanych nie pracuje w te dni, a więc nienaliczanie opłat za nie jest pozytywnym ukłonem ze strony wypożyczalni. Nie dotyczy to wypożyczonych jednostek, które są w czasie niedziel i świąt użytkowane, na przykład rusztowań, czy kontenerów. Warto pamiętać, że przed wynajęciem potrzebnych nam urządzeń i sprzętów, w profesjonalnej wypożyczalni możemy spróbować negocjować ceny, zwłaszcza w przypadku wynajmu flotowego. Może to okazać się naprawdę korzystne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>