Czyste powietrze na szczycie. Medal MTP dla firmy Vinteq!

We wszystkich państwach Unii Europejskiej obywatele zgłaszają problem negatywnego oddziaływania substancji zapachowych zarówno na środowisko, jak i ludzi. Niestety, nie sposób im zapobiec – uciążliwe zapachy to naturalna konsekwencja naszej gospodarczej aktywności. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na nie skazani – dzięki zostawaniu odpowiednich technologii, z powodzeniem możemy neutralizować uciążliwe zapachy i cieszyć się czystym, zdrowym powietrzem. Z pomocą przyjdzie nam Marodour – tegoroczny laureat Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Marodour to urządzenie stworzone przez firmę Centriair, która produkuje m.in. separatory odśrodkowe, filtry UV, filtry węglowe, urządzenia do separacji uciążliwych zapachów. W zależności od zastosowania, stężenia związków w gazach procesowych, wymaganej wydajności oraz warunków otoczenia urządzenia łączone są w odpowiednie zestawy tworząc linie technologiczne zapewniające wysokowydajną eliminację uciążliwych zapachów i niebezpiecznych związków takich jak siarkowodór. Urządzenia Centriair znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle przetwórstwa spożywczego, biogazowniach i oczyszczalniach ścieków, produkcji tworzyw sztucznych i gumy, produkcji farb i rozpuszczalników oraz wielu innych procesach przemysłowych.

Maradour
Maradour

Jak działa Marodour? Urządzenie zasysa powietrze ze źródła odoru za pomocą wentylatora, a następnie oczyszcza je w reaktorze UV z systemem ColdOX™ i w filtrze z węglem aktywowanym. Sąd Konkursowy podejmujący decyzję o przyznaniu nagrody, docenił innowacyjność urządzenia, wysokiej jakości materiały i nowoczesne technologie zastosowane do jego produkcji. Marodour charakteryzuje się wysoką skutecznością, łatwością instalacji i niskimi kosztami eksploatacji. Wykorzystywany może być m.in. w oczyszczalniach ścieków, na wysypiskach komunalnych, miejskich i osiedlowych śmietnikach, a także w lokalach gastronomicznych i zakładach przetwórstwa spożywczego i chemicznego. Dzięki niewielkim gabarytom sprawdzi się nawet w małych, ciasnych pomieszczeniach.

Vinteq - Brodnica
Vinteq – Brodnica

Do konkursu o Złoty Medal MTP urządzenie Marodour wystawiła brodnicka firma Vinteq, która na co dzień zajmuje się produkcją systemów utylizacji uciążliwych zapachów powstających w procesach produkcji spożywczej, kompostowniach, biogazowniach oraz przetwórstwie odpadów. Oprócz tego Vinteq zajmuje się doborem, Instalacją oraz wdrożeniem linii technologicznych do produkcji chipsów, prażynek i innych produktów spożywczych. Firma skupia się na realizacji procesów, w których wykorzystać może wieloletnie doświadczenie oraz sprawdzone, niezawodne rozwiązania. Dba o to, by dostarczone urządzenia zapewniały korzyści nie tylko środowiskowe, ale również ekonomiczne. Uzyskanie tak prestiżowej nagrody z całą pewnością pozwoli na dalszy rozwój jej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>