Elewacja z cegły – jak sprawić, by wyglądała pięknie?

Cegły mogą wnieść do otoczenia wiele uroku. Są tak samo trwałe jak i piękne, więc uzyskujemy najlepsze z obu światów estetyki i funkcjonalności. Nowocześni projektanci i wykonawcy korzystają z ogromnego wyboru kolorów i stylów tej grupy ceramiki budowlanej. Poprosiliśmy ekspertów z lode.pl o porady, dzięki którym elewacja z cegły będzie zachwycać przez wiele lat.

Połączenie odcienia z fakturą

Specyficzna powierzchnia jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech cegły. Ta ceramika budowlana dostępna jest w wielu różnych rodzajach, z których każdy posiada niepowtarzalną fakturę, dodającą zupełnie odmienny efekt dekoracyjny. Najnowszy trend charakteryzuje się odważnymi kolorami i wręcz krystalicznie gładką powierzchnią. Jeśli natomiast wolimy tradycyjny lub rustykalny styl, to najlepiej sprawdzi się elewacja z cegły o szorstkim wykończeniu.

Zabawa z kolorami

Kiedy większość ludzi myśli o cegle, zwykle wyobraża sobie bloczek w kolorze czerwonym lub szarym. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że producenci nowoczesnych cegieł oferują ogromny wybór kolorów, który obejmuje kilkadziesiąt odcieni, nawet tych najmniej oczywistych. Znajdziemy więc oczywiście czerwień i szarość, ale także złoto, biel, błękit czy jaskrawą żółć. Łatwo dopasować kolor ceramiki budowlanej tak, by wyjść poza schematy i stworzyć kreatywną, ciekawą i niepowtarzalną elewację z cegły.

Ostatnie poprawki

Faktura i kolor mogą być dwiema najbardziej oczywistymi cechami jakie rozważamy przy projektowaniu elewacji z cegły, ale nie są to jedyne cechy wizualne, które warto wziąć pod uwagę. Rozmiar, kształt i profil mogą również zmienić wygląd ceramiki budowlanej i rzutować na ostateczny efekt. Możemy więc zdecydować się na cegły bardziej okrągłe, większe lub wyprofilowane – wszystko wedle naszego pomysłu.

Kupowanie cegieł

Zanim zakupimy najlepsze cegły do ​​elewacji upewnijmy się, że rozważyliśmy wybór wśród wielu opcji. Wyszukiwanie w internecie to świetny sposób na zainspirowanie się, a na stronie lode.pl znajdziemy kilkaset produktów ceramiki budowlanej. Dodatkowo warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>