Jak działa elektryczna deskorolka?

Kiedyś deskorolki miały cztery kółka i sprawiały dzieciom mnóstwo frajdy – teraz jednak pojawiają się coraz bardziej wymyślne ich wersje, które wprost zapierają dech w piersiach. Prawdziwe marzenie każdego, kto oglądał „Powrót do Przyszłości” to latająca deskorolka od Lexusa (obecnie utrzymująca się nad ziemią jedynie na specjalnie do tego przystosowanych skateparkach), jednak jest dopiero prezentowana. Prawdziwym hitem są za to deskorolki elektryczne! Jak działają?

Pierwsze pojazdy elektryczne

Choć pojazdy elektryczne uznajemy wszyscy za najbardziej nowoczesne, bylibyśmy o wiele bardziej rozwinięci technologicznie, gdyby kiedyś…nie zostały wyparte przez silniki spalinowe. Trzeba wiedzieć, że silniki elektryczne były jednymi z pierwszych, jakie wykorzystywano na świecie – powóz elektryczny powstał już na początku XIX wieku!

Na skutek jednak konfliktów pomiędzy zwolennikami prądu stałego a zwolennikami prądu zmiennego i masowej produkcji pojazdów Forda, silniki spalinowe wyparły te elektryczne, które na długi czas popadły w niełaskę! I pomyśleć, że teraz są symbolem luksusu i nowoczesności!

Elektryczna deskorolka

Skoro powstały elektryczne samochody, elektryczne skutery i elektryczne rowery, nie mogło zabraknąć też elektrycznej deskorolki! Zresztą, stale wprowadzane są kolejne unowocześnienia do dawnych maszyn – wykonano już nawet napędzaną prądem hulajnogę! Deskorolka działa w ten sposób, że pod deską zamontowany jest silnik. Posiada ona wbudowany żyroskop, a poruszanie przy jej pomocy jest bardzo proste – trzeba jedynie pamiętać o dociskaniu przodem stóp platformy i balansowaniu ciałem. Niektóre deskorolki elektryczne potrafią rozpędzić się do nawet 40 km/h! Deski występują w kilku wersjach – są i takie, którymi można sterować przy pomocy bezprzewodowego pilota! Elektryczne deskorolki można kupić między innymi na stronie sklepu MAGMA. Silnik prądu stałego, wentylatory, urządzenia rozruchowe czy przeróżne narzędzia – sklep jest bogaty we wszelką mechanikę.

Elektryczna deska może być lekka i przeznaczone do jazdy po drodze miejskiej, bądź też w cięższej wersji nadawać się do jazdy również po nierównym terenie. Są nawet deskorolki z jednym kołem, albo z czterema kołami – rynek jest naprawdę bardzo bogaty w wiele interesujących modeli! Ładowarki do nich można kupić na stronie firmy MAGMA. Tarcze do betonu, aerografy, pistolety natryskowe i wiele innych narzędzi oraz urządzeń znajdziesz również tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>