Jak wybrać dobrą betoniarkę i na jakie parametry zwracać uwagę?

Betoniarka to narzędzie, którego nie może zabraknąć na żadnym placu budowy czy podczas remontu. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak w tym przypadku łatwy, zwłaszcza, kiedy mamy do wyboru tak różnorodne produkty od różnych producentów.

Jak więc kupić betoniarkę, która idealnie spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie jej zakup nie będzie dużym obciążeniem dla portfela? Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a wybór z pewnością stanie się dużo łatwiejszy.

Betoniarki służą przede wszystkim do mieszania cieczy i substancji półpłynnych, takich jak chociażby zaprawa betonowa. W bębnie tej maszyny część stała łączy się z częścią płynną pod wpływem dość energicznego obracania. Kupując więc urządzenie, należy najpierw wziąć pod uwagę jego kształt (bębnowy lub kielichowy) oraz rozmiar, które powinny być dostosowane do ilości rozrabianej przez nas substancji oraz planowanego zużycia energii elektrycznej.

Na niewielką budowę nie warto kupować betoniarki kielichowej – lepiej zaopatrzyć się w bębnową, która jest znacznie bardziej ekonomiczna i tańsza. Ważny jest także sposób przemieszczania maszyny – istnieją bowiem wersje samochodowe, stałe oraz przenośne. Dla małej budowy najlepsza będzie oczywiście betoniarka przenośna, która jest niewielkich gabarytów, a możliwość jej transportu znacznie ułatwi pracę. Sprawdź także, czy urządzenie możesz w dowolnym momencie wyłączyć – tego typu narzędzia pracujące bez przerwy wykorzystuje się raczej w zakładach wyrobu cementu niż podczas budowy prywatnego domu.

Bardzo ważna jest także pojemność bębna, która powinna być ściśle dobrana do naszych potrzeb. Zbyt mała utrudni pracę, a zbyt duża narazi użytkownika na wysokie koszty związane z eksploatacją urządzenia. Należy wziąć pod uwagę zarówno pojemność całkowitą, która określa rozmiar bębna, jak i zasypową, która wskazuje na to, jak dużo zaprawy może on pomieścić. Rozmiary te są zazwyczaj podane w nazwie produktu. Do niewielkiej budowy, na której pracuje kilka osób, najlepszym rozwiązaniem będzie pojemność nie większa niż 150 litrów.

Betoniarkę najlepiej jest kupić w markecie budowlanym, można także zdecydować się na zakup przez Internet, gdzie mamy okazję znaleźć ją w bardzo przystępnej cenie. Jeśli zależy ci na redukcji kosztów, a twoje potrzeby i wymagania nie są wygórowane, masz także możliwość zakupu sprzętu używanego. Jeśli potrzebujesz dodatkowej porady, zawsze możesz o nią poprosić w sklepach branżowych lub u specjalistów przez Internet.

Więcej informacji na http://cemexbeton.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>