Jaki wybrać system monitoringu?

Obecnie coraz więcej ludzi korzysta z zalet monitoringu, głównie dla poprawienia swojego bezpieczeństwa i dbania o dom, posesję, firmę czy jakąkolwiek działkę. Jak wszystko inne takie rozwiązanie niesie za sobą wady i zalety, do których należy możliwa naprawa lub konserwacja oraz ulepszanie danego sprzętu, a także na samym początku zakup urządzenia i koszt jego zamontowania na wybranym obiekcie. Zalet nie trzeba wymieniać, ponieważ to one głównie świadczą o ich zainteresowaniu.

Co składa się na monitoring CCTV?

Należy pamiętać, że są współpracujące ze sobą urządzenia, które jako całość tworzą kompletne urządzenie, które może nam długo służyć. Są to: kamery, rejestratory dźwięku, detektory ruchu, routery (opcjonalnie), dyski twarde, zasilacze, okablowanie i ochraniacze na obiektywy.

Najtańszy i cieszący się największym zainteresowaniem jest system analogowy – mało wymagający od użytkownika, ale również od siebie samego. Ma przyzwoitą jakość obrazu, ale kiedy zaopatrzymy się np. w rejestrator IR to już bez oświetlenia posesji będziemy mieli naprawdę dobry obraz. Na małe powierzchnie w zupełności wystarczy. Z drugiej zaś strony mamy do czynienia z systemem cyfrowym np. HD SDI lub Mpix i tu już jest obraz niemal doskonałej jakości, z uwzględnieniem każdego szczegółu. Mały minus to konieczność zainstalowania oświetlenia na pożądanym obiekcie, bo inaczej nie będzie można odczytać obrazu z kamery. Jeżeli chcesz chronić duży obiekt to jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Kwestia którą należy także rozwiązać to wybór monitoringu bezprzewodowego lub przewodowego i jak wszystko one też mają swoje plusy i minusy.

Monitoring bezprzewodowy przy wykorzystaniu kamer ip – https://www.montersi.pl/kamery-ip sprawdzi się kiedy chcesz chronić obiekt od zewnątrz, ale także wewnątrz. Interfejsy kamer tak dopasują ustawienia, aby można było podglądać obraz na urządzeniu podłączonym do Internetu lub z systemem Android czy innym. W takim przypadku wykorzystywane jest połączenie WiFi. Nie musimy myśleć w tym przypadku o jakimkolwiek okablowaniu, więc też nie ma problemu z wyborem miejsca, można to zrobić nawet tam gdzie dostęp dla kabli jest utrudniony. Jeżeli masz ochotę przenosisz kamerę z miejsca na miejsce – to zaleta jej mobilności. Nie musimy też przeprowadzać skomplikowanych remontów pomieszczenia i niszczyć budynków. Jeden router niestety może obsłużyć tylko ograniczoną liczbę kamer, jeżeli chcemy więcej to jest to koszt zakupu albo routera albo czegoś dla ulepszenia nadawanego sygnału. Bezprzewodowy monitoring ma także konkretny zasięg i jest to np. 100 m. Rozsyłany sygnał może także zanikać, jeżeli napotka ciężką przeszkodę – to koszt kolejnych kamer lub routerów.

Sprzęt który działa na zewnątrz musi być odpowiednio chroniony, aby nieproszone osoby nie miały możliwości jego łatwego odcięcia albo nie zostały zniszczone przez warunki atmosferyczne – ma to miejsce w przypadku zbyt niskich temperatur i podczas bardzo dużych upałów. Istnieją specjalne materiały, które mogą chronić takie kamery przed ich awarią.

Po więcej informacji zapraszamy na Montersi.pl. Mamy szeroką ofertę sprzętu monitorującego w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>