Kurs CNC Heidenhain – na czym polega i czy warto?

Zastanawiasz się nad karierą operatora maszyny CNC? Pierwszym krokiem jaki musisz postawić jest zapisanie się na odpowiednie szkolenie, które przygotuje Cię do egzaminu i wykonywania przyszłego zawodu. Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda kurs z zakresu programowania i obsługi maszyn ze sterowaniem heidenhain.

Maszyny CNC, czyli maszyny sterowane numerycznie przy użyciu komputera, stanowią podstawowy element wyposażenia wielu przedsiębiorstw produkcyjnych. W porównaniu z urządzeniami obsługiwanymi “ręcznie”, pozwalają obrabiać materiały w sposób szybszy, a przy tym bardziej efektywny i precyzyjny. Ich obsługą i programowaniem zajmują się wykwalifikowani specjaliści, którzy przeszli odpowiednie szkolenia CNC – kurs Heidenhain pozwala stać się jednym z nich. Co warto o nim wiedzieć?

Kurs CNC Heidenhain – jak przebiega?

W każdej firmie szkoleniowej kursy CNC mogą wyglądać nieco inaczej. Co jednak oczywiste, słuchacze zawsze nabywają wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Teorii uczą się na wykładach z zakresu obsługi i programowania urządzeń CNC. Praktyki natomiast to ćwiczenia, które obejmują wykorzystanie prawdziwych maszyn sterowanych numerycznie, a także różnego rodzaju stali i narzędzi skrawających. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, często nie więcej niż 5-osobowych, dzięki czemu nauczanie jest bardziej efektywne.

Kurs CNC heidenhain ma na celu przygotować uczestników do samodzielnej obsługi obrabiarek ze sterowaniem heidenhain. Dzięki niemu, mogą oni poznać pełny zestaw funkcji tego typu sterowania – ci, którzy mieli już z nim styczność, mogą zaś uzupełnić swoją wiedzę. Ponadto mogą zaznajomić się ze sposobami wykorzystania dodatkowych osi w obrabiarce, a także dowiedzieć się jak implementować programy obróbki. Na szkoleniu objaśnia się również, jak poprawnie interpretować dokumentację techniczną.

Kurs CNC szansą na dobre zatrudnienie

Szkolenie CNC to pierwszy, ważny krok w kierunku zostania operatorem maszyn sterowanych numerycznie. Po ukończonym kursie i zdaniu egzaminu, można uzyskać zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach, w jednej z najbardziej perspektywicznych branż. Operatorzy i programiści urządzeń cnc mogą liczyć na dobre zarobki, a przy tym pracują przy ciekawych projektach. Ich wiedza i umiejętności są gwarancją, że cyfrowa obróbka elementów będzie przebiegała szybko, sprawnie i dokładnie, a wszelkie ewentualne problemy związane z tym procesem – rozwiązywane możliwie jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>