Ładowarki teleskopowe – nowoczesne technologie na budowie

Lata 20 XX wieku przyniosły wiele odkryć i wynalazków, które na zawsze zmieniły życie ludzie – radio stało się głównym medium przepływu informacji, Alexander Fleming rozpoczął erę antybiotyków w medycynie, natomiast budownictwo rozwinęło się za sprawą ładowarek łyżkowych.

Początkowo ładowarkami były traktory, na których montowano wysięgnik z obrotową łyżką o stosunkowo niewielkiej pojemności. Była ona unoszona za pomocą lin i wyciągarki. Za źródło napędu służył silnik traktora, a łyżkę opróżniano grawitacyjnie. W ciągu wieku technologia rozwinęła się w tak dużym stopniu, że tego typu rozwiązania mogą wydawać się nieprawdopodobnie prymitywne.

Obecnie produkowane maszyny posiadają parametry, które pozwalają wykonywać skomplikowane zadanie w najtrudniejszych warunkach. Producentem specjalizującym się w produkcji ładowarek budowlanych jest firma Magni Telescopic Handlers. Flagowymi maszynami tej marki są obrotowe ładowarki teleskopowe RTH o udźwigu do 5 ton i wysokością do 39 m oraz większe ładowarki teleskopowe z serii HTH, których udźwig wynosi nawet do 45 ton – http://www.magnith.pl/sprzedaz-ladowarek/.

Obydwa produkty charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnych technologii, które pozwalają między innymi na automatyczne rozpoznawanie osprzętu czy monitoring przenoszonych materiałów. Na jakość ładowarek RTH składają się:

  • Przeszkolona, wyciszona kabina posiadająca system wyciszający
  • Intuicyjny, interaktywny pulpit sterowniczy
  • Filtr cząstek powietrza

Ponadto oferta firmy Magni poszerzona o szeroką gamę osprzętu do maszyn: łyżek, haków, platform roboczych, wideł, żurawików oraz wciągarek. Dostawcami komponentów do ładowarek są uznani producenci z branży budowlanej – Bosch, Rexroth, REGGIANA Riduttori oraz Sour-Danfoss. Podejście do klienta, także zasługuje na uwagę – firma Magni T.H. dzięki swojej wszechstronności proponuje spersonalizowane rozwiązania pod kątem konkretnego nabywcy.

Jeśli potrzebujemy sprzętu w pełni profesjonalnego i nie interesują nas niewydajne alternatywy, ładowarki marki Magni to bardzo dobry wybór. Nie bez znaczenia jest blisko pięćdziesięcioletnie doświadczenie firmy w branży budowlanej. Dzięki temu ładowarki teleskopowe RTH i HTH są praktycznie bezawaryjne i dostosowane do wysokich standardów pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>