Montaż żurawi budowlanych – jak to się robi?

Żurawie budowlane to ogromne maszyny, które mogą budzić grozę i podziw. W krajobrazie miejskim ostatnimi czasy jest ich coraz więcej. Pojawią się wszędzie tam gdzie powstają nowe zabudowy. Te wielkie maszyny są niezbędne w nowoczesnym budownictwie i to właśnie dzięki nim można zobaczyć coraz wyższe budynki, które prezentują się efektownie i wzbogacają krajobraz miejski. Jak wygląda ich montaż? To nie takie proste!

Montaż żurawia budowlanego to nie taka prosta sprawa

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda przygotować żurawia do pracy? W końcu to potężna maszyna, która niekiedy sięga dalej niż 10 pięter. Sprawa jest prosta, gdy mowa o żurawiach samojezdnych, które można przygotować do pracy w krótkim czasie, ale w przypadku ogromnych żurawi budowlanych, przygotowania do pracy trwają o wiele dłużej.

Montaż żurawia od podstaw

Podczas montażu żurawia, bardzo pomocny może okazać się inny żuraw. Może być to na przykład żuraw samochodowy. Pierwszym etapem jest przygotowanie fundamentów. Należy utwardzić powierzchnię i wylać ją betonem. Wszystko po to, aby zapewnić maszynie większą stabilność.

Następny krok to budowanie kratownicy żurawia oraz montowanie na niej kolejnych części, coraz wyżej i wyżej. Na tym etapie może przydać się żuraw samojezdny oraz grupa przeszkolonych robotników, którzy zadbają o każdy szczegół.

Montowanie wieży i instalacja przeciwwysięgnika

Na samym szczycie konstrukcji umieszcza się kabinę, która stanowi kokpit operatora żurawia. O ile ten etap nie jest taki trudny, nieco inaczej będzie w ostatniej fazie, czyli podczas instalacji przeciwwysięgnika. Jest to poziomy element konstrukcji, na którym osadzona jest między innymi  wciągarka ze stalową liną, zakończoną hakiem.

Kilkudziesięciometrowa konstrukcja scalana jest z mniejszych elementów jeszcze na ziemi i nie wolno zapominać o podczepieniu odpowiedniej przeciwwagi. Ciężary przeciwwag zależą od długości ramienia naszego urządzenia.

Żurawie budowlane to bardzo pomocne urządzenia, bez których dziś już nie da się budować wysokich wieżowców. Wypożyczeniem żurawi budowlanych i żurawi wieżowych zajmuje się firma dzwignice.pl – odwiedź stronę http://dzwignice.pl/serwis-urzadzen-dzwigowych/zurawie-wiezowe/ i dowiedź się więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>