Najlepiej sprzedawane ciągniki w 2013 roku

traktory

Początek każdego roku, jest wyjątkowo trudną sytuacją dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się handlem ciągnikami oraz wszelkiego rodzaju innymi sprzętami rolniczymi. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim brak nowych środków w funduszach zajmujących się dofinansowywaniem rolników. Nie da się ukryć, więc że przeważająca liczna rolników czy też przedsiębiorców zamierzających dokonać zakupu tego rodzaju sprzętu, liczy na dotacje unii. Nasz kraj charakteryzuje się dosyć szeroko rozwiniętym rolnictwem zwłaszcza w takich województwach jak:
·    Mazowieckie
·    Lubelskie
·    Wielkopolskie

Nie trudno jest się też domyślić, że to właśnie w tych województwach  najwięcej sprzedaje się tego rodzaju sprzętów w tym także ciągników.

Liderzy w sprzedaży

Tak jak we wszystkich innych branżach tak również w sprzedaży ciągników, z łatwością można wytypować tak zwanych liderów. Są to marki ciągników, które cieszą się największa popularnością. Pośród nich znajdziemy:
·    127 sprzedanych urządzeń marki ZETOR w ciągu roku 2013
·    108 sprzedanych sprzętów marki New Holland w ciąfu roku 2013
·    Oraz 77 sprzedanych ciągników marki John Deree w ciągu roku 2013

Wśród najbardziej popularnych modeli ciągników króluje Major 80, Proxima 90, Balarus, Kubota a także Farmtrac. Nie ulega również zmianie od wielu lat fakt, że wszystkie wymienione modele należące do najczęściej kupowanych, zdecydowanie można nazwać tańszymi modelami.

Pomimo iż, od kilku lat zaobserwować można pewien spadek sprzedaży tego rodzaju urządzeń, prawdą jest iż w przeciągu następnych dziesięciu lat, powinien ponownie nastąpić wzrost sprzedaży. W końcu rolnictwo się rozwija i potrzebuje nowych maszyn, w tym ciągników, które z powodzeniem można nazwać najważniejszymi sprzętami na roli. Zgadzają się z tym nie tylko rolnicy, ale także urzędnicy, producenci oraz wszyscy, którzy zajmują się rolnictwem. Wzrastający wskaźnik sprzedaży tylko cieszy oczy producentów, a nam daje poczucie spokoju – rolnictwo gna do przodu, utwierdzając swoją pozycję na drzewie gospodarczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>