Najważniejsze urządzenia potrzebne na budowie

Rynek budowlany stale się rozwija. Producenci oferują coraz więcej funkcjonalnych urządzeń, które podwyższają komfort pracy. Wszystkie maszyny muszą spełniać narzucone odgórnie wymagania, tak, aby pracownicy mieli gwarancję bezpieczeństwa. Odpowiednio wysoki udźwig, właściwe, solidne materiały i testy jakości to tylko niektóre z warunków, jakie muszą spełnić poszczególne sprzęty. Oczywiście budowlańcy muszą być odpowiednio przeszkoleni, aby móc użytkować daną maszynę. Istnieją urządzenia, bez których obecnie praca na budowie byłaby mniej wydajna, a czasami nawet niemożliwa.

Podesty robocze

Podesty robocze są bardzo istotnym elementem wyposażenia każdej budowy. Przydają się między innymi w pracach murarskich i tynkarskich. Co więcej służą do przenoszenia potrzebnych materiałów – niektóre z platform są w stanie udźwignąć nawet 1500 kg. Pozwala to na dużą oszczędność czasu, nie jesteśmy bowiem zmuszeni kilkakrotnie przenosić określonych artykułów. Istnieją również podesty przeznaczone do transportu ludzi. W tym przypadku prędkość platformy jest oczywiście nieco mniejsza. Produkt przydaje się podczas malowania, tynkowania czy zaprawiania. Umożliwia pracę na wysokościach oraz gwarantuje bezpieczeństwo pracowników. Ramirent oferuje szeroki wybór podestów, dzięki czemu każdy klient jest w stanie zaspokoić swoje zapotrzebowania.

Kontenery socjalne

Często zdarza się, że teren budowy znajduje się poza granicami miasta, w którym mieszkają pracownicy. Z tego powodu należy zadbać o to, aby wszystkie urządzenia zostały przetransportowane na plac budowy w określonym terminie. Nie można sobie bowiem pozwolić na przestoje opóźniające roboty. Zlecenie wykonywane w innym mieście wymaga zapewnienia miejsca noclegu dla budowlańców. Kontenery socjalne są idealnym rozwiązaniem – zapewniają pracownikowi miejsce wypoczynku i posiadają dostęp do energii elektrycznej. Ich największą zaletą jest zdecydowanie mobilność. Ramirent oferuje instalację całego zaplecza biurowego lub magazynowego. Wszelkie kontenery i ogrodzenia sprawią, że plac budowy stanie się miejscem niezwykle funkcjonalnym.

Myśląc o placu budowy, od razu wyobrażamy sobie podstawowe urządzenia. Należą do nich dźwigi, koparki, betoniarki, wywrotki, podnośniki i wiele innych. Wszystkie muszą być sterowane przez pracownika. Znacznie lżejszymi, ale równie ważnymi urządzeniami są szpachle, pace, łopaty, pojemniki, mieszalniki, kielnie czy zdzieraki. Aby praca była w ogóle możliwa, trzeba zadbać o to, aby każdy uczestnik przeszedł szkolenie BHP. Konieczne jest również, aby pracownicy posiadali odzież ochronną. Kaski, google, słuchawki i specjalne buty to konieczność. Żadne z urządzeń nie może być użytkowane, dopóki nie przejdzie odpowiedniego testu jakości. Niesprawne maszyny mogą bowiem stać się przyczyną tragedii, a wiadomo przecież, że na budowie nietrudno o wypadek. Warto wiedzieć, że w przypadku ograniczonego budżetu można zdecydować się na wynajem określonych produktów. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne niż zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>