Nowy laser światłowodowy CF 4000

Branża maszynowa przeżywa obecnie rozkwit w zakresie wprowadzania nowoczesnych technologii. Firmy z tego sektora prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach, dążąc do zachowania konkurencyjności, na tak wymagającym rynku. Jedną z nich jest firma Prima Power, która opracowała własny laser światłowodowy CF4000.

Spośród wielu wprowadzanych innowacyjnych technologii, szczególnie szybko ewoluują te laserowe, których możliwości w znacznym stopniu zwiększają wydajność produkcji w zakładzie przemysłowym. Wykorzystywane są one na dużą skalę, zwłaszcza do obróbki różnych materiałów tj. metale, drewno czy szkło. Tym samym odpowiadają za takie procesy jak cięcie, spawanie czy grawerowanie. Za pomocą technologii laserowych można nie tylko  stworzyć nawet najbardziej skomplikowane detale, ale przede wszystkim wpłynąć na wzrost efektywności całego procesu produkcyjnego.

W trosce o zachowanie jak największej konkurencyjności na rynku, zwłaszcza w zakresie wycinarek laserowych, firma Prima Power wprowadziła najnowsze rozwiązanie na skalę światową. Jako pierwsza opracowała wewnętrznie własne źródło lasera w technologii światłowodowej. Na tym etapie źródło lasera CF 4000 zostało wyposażone w moc o wartości 4kW – firma planuje jednak w najbliżej przyszłości wzmocnienie.. Ostatnie kilka lat działań rozwojowych przyczyniły się do sukcesywnego wdrożenia tej technologii u wybranych klientów. Za produkcję są odpowiedzialne oddziały Grupy Prima Industrie w Chicopee (Massachusetts – USA), Barone Canavese (Turyn) i w dalszej kolejności zakład w Suzhou (Chiny).

Do tej pory źródła laserowe do maszyn Prima Power były dostarczane przez firmę IPG Photonics. Opracowany produkt jest obecnie alternatywą dla tak istotnego i strategicznego podzespołu, jakim jest źródło lasera w technologii światłowodowej.

Głównym celem Grupy Prima Industrie, zwłaszcza w pierwszych latach produkcji było stopniowe zwiększanie liczby wytwarzanych produktów do około 10 miesięcznie, które następnie były przekazywane bezpośrednio do klientów. Firma szacuje, że opracowanie tego innowacyjnego produktu na skalę światową przełoży się do zwiększenia działań posprzedażowych. Znaczny wzrost będzie można zauważyć zwłaszcza w segmencie maszyn laserowych i sprzedaży nowych modeli maszyn tj. Laser Next z segmentu wycinarek laserowych 3D, Platino Fiber EVO oraz Laser Genius z segmentu wycinarek 2D, a także Combi Genius z segmentu integracji wykrawarek i wycinarek laserowych. – Opracowanie wewnętrzne lasera światłowodowego wpłynęło na osiągnięcie przez naszą Grupę bardzo dobrych wyników – pozwoliło nam to jednocześnie zaoferować klientom najbardziej optymalne rozwiązanie. W ten sposób nasza marka stała się wyłącznym dostawcą gotowego produktu dla użytkownika końcowego – komentuje Adam Szwejkowski, specjalista maszyn laserowych w Prima Power Central Europe.

Źródło zdjęć: https://laserfiber.tech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>