Odśnieżanie dachu – dlaczego lepiej zadzwonić po profesjonalistów?

Zbliża się zima, a wraz z nią duże ilości śniegu na dachu. Śniegu może być tak dużo, że nie można spać spokojnie, bojąc się o zapadnięcie dachu – nie bez powodu. Co roku słyszymy w wiadomościach o wielu takich przypadkach.

Odśnieżanie dachów – czyli ile waży śnieg?

Krytycznym czynnikiem przy określaniu nadmiernego obciążenia śniegiem na dachu nie jest głębokość śniegu, ale jego ciężar. To dlatego, że mokry śnieg jest dużo cięższy niż suchy, puszysty śnieg. W rzeczywistości, sześć centymetrów mokrego śniegu jest równe masie około 30 centymetrów suchego śniegu. To ogromna różnica! Dobrą wiadomością jest to, że jeśli dach domu powstał przy uwzględnieniu wszystkich przepisów budowlanych, powinien być w stanie wytrzymać najcięższe opady śniegu, jakie mają miejsce w naszym kraju. Jednak mimo tego, nie zwalnia to nikogo z tego, by zaniedbać odśnieżanie dachu.

Skąd wiedzieć, czy obciążenie śniegiem na dachu jest zbyt duże?

Domy, które są najbardziej podatne na zapadnięcie dachu, to te, które przeszły zaniedbane renowacje. Niewłaściwe usuwanie wewnętrznych ścian nośnych jest często odpowiedzialne za katastroficzne zawalenia się dachów z powodu nadmiaru śniegu. Po uznaniu, że w istocie odśnieżanie dachów jest konieczne, trzeba pamiętać, że każdego roku ludzie giną z powodu poślizgnięcia się na drabinie, a co dopiero gdy doda się do tego:

  • dach,
  • lód,
  • śnieg.

Robiąc to samemu bez żadnego doświadczenia właściwie każdy prosi się sam o kłopoty.

Co zatem zrobić, gdy konieczne jest odśnieżanie dachów w Warszawie?

Zdecydowanie lepiej jest zadzwonić do profesjonalnej firmy zajmującej się odśnieżaniem, aby bezpiecznie wykonać tę pracę. Ważne jest, by sprawdzić czy firma do której dzwonimy ma licencję i jej pracownicy są ubezpieczeni – to jest to, co od razu odróżnia firmy z prawdziwego zdarzenia od niedoświadczonych konkurentów. Dobrym przykładem są fachowcy z odśnieżymy24.pl – profesjonaliści tacy jak oni zawsze korzystają ze specjalnego sprzętu, w tym wytrzymałych drabinek, prawidłowo zamocowanych pasów bezpieczeństwa oraz specjalistycznych narzędzi do usuwania śniegu i lodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>