Pianka poliuretanowa – idealny wybór do ocieplenia domu

izolacja-pianka-tarasu-fundamentow-budynku

Pianka poliuretanowa jest coraz śmielej polecana przez specjalistów budowlanych, którzy w swojej pracy testują różne technologie izolacji termicznej obiektów. Zdaniem wielu ekspertów, pianka to obecnie jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych i pewna inwestycja w izolację obiektu.

Trudno się nie zgodzić z tą tezą – pianka poliuretanowa zasypuje nas licznymi atutami, pokazując tak naprawdę swoją 100% skuteczność. Aby poznać jej możliwości, przyjrzyjmy się najważniejszym cechom, względem których eksperci oceniają materiały izolacyjne.

Szczelność

Dzięki specjalnej natryskowej metodzie nakładania pianki poliuretanowej, dociera ona do najmniejszych szczelin poddasza, po czym zwiększa swoją objętość. To gwarantuje 100% szczelność.

Wilgoć

Izolacja powinna przepuszczać wilgoć, ale nie zatrzymywać jej w sobie. Wilgoć tworzy idealne środowisko do rozwoju bakterii grzybów. Pianka poliuretanowa przepuszcza wilgoć, ale nie zatrzymuje jej w swoich strukturach. Dzięki temu w obiekcie nie tworzy się pleśń ani sprzyjające warunki do rozwoju bakterii.

Mostki termiczne

W przypadku braku 100% szczelności, powstaje ryzyko pojawienia się mostków termicznych, które mogą skutecznie obniżać jakość izolacji. Pianka poliuretanowa gwarantuje 100% szczelności (oczywiście tylko wtedy, gdy zostanie położona poprawnie, przez ekspertów), jednocześnie eliminując pojawienie się mostków termicznych.

Żywotność izolacji

Pianka poliuretanowa nie tworzy zalążków dla bakterii. Co więcej, nie ulega degradacji, co oznacza, że nie osuwa się, nie odpada i nie traci własności izolacyjnych wraz z upływem lat.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Alergicy na pewno cieszą się z faktu, że pianka poliuretanowa jest dla nich przyjazna. Brak bakterii rozwiązuje problem alergików. Kolejnym dowodem na to, że zyskujemy na bezpieczeństwie jest fakt, że pianka poliuretanowa jest materiałem samogasnącym.

 

Jak widać, pianka poliuretanowa to inwestycja na lata i obecnie jeden z najlepszych sposobów na skuteczną izolację termiczną domu. Pod warunkiem, że nakładania izolacji podejmą się eksperci, którzy znają się na przygotowaniu podłoża i posiadają stosowne umiejętności oraz osprzęt. Takich specjalistów znajdziemy na stronie ocieplaniedomu.com.pl, gdzie swoją ofertę prezentuje jedna z wiodących na polskim rynku firm oferujących izolację pianką poliuretanową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>