Podnośniki koszowe i zwyczajne – czym się różnią

Prace na wysokościach nie muszą wiązać się z rozkładaniem czasochłonnego rusztowania, można skorzystać z innych, ciekawszych rozwiązań. Bardzo dobrym wyjściem w tym przypadku są podnośniki koszowe, które dają wiele rozwiązań przy różnych usługach. Należy wyróżnić różne rodzaje podnośników.

Zazwyczaj są to urządzenia znajdujące się na podwoziach samochodów.  Mogą one sięgać nawet do ponad trzydziestu metrów. Waga dźwigu może być ogromna od dwustu do trzystu pięćdziesięciu kilogramów. Posiadają one również duży zasięg boczny. Innym rodzajem są podnośniki koszowe umieszczone na przyczepach. Mają one gorsze parametry techniczne i mniejszy zasięg. Niektóre firmy posiadają niewielkich rozmiarów sprzęt, jednak mający duży zasięg. Dzięki niedużym rozmiarom, można łatwo wjechać w ciasne uliczki i dokonywać zaplanowanego montażu. Tak więc duży rozmiar nie zapewnia nam lepszej pracy, wszystko zależy od zasięgu oraz możliwości technicznych podnośników.

Jak wybrać najlepszy podnośnik

Poszukując odpowiedniego podnośnika do prac na wysokościach, warto zapoznać się z ofertą http://www.podnosnikilodz.com.pl. Jest to doświadczona firma, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Dysponują podnośnikami, które sięgają aż 21m., sprzęt jest nie-dużych rozmiarów, a zarazem jest bardzo mobilny i dzięki niemu można dokonać  precyzyjnych prac.

Należy wspomnieć o innych rodzajach podnośników, które służą do podnoszenia i przesuwania towarów, ładunku. Związane są przede wszystkim z ciężkim załadunkiem. Zasilane są elektrycznie i wspomagają pracę człowieka. Należy pamiętać o częstej konserwacji aluminiowych profili. Podnośniki koszowe dają natomiast o  wiele więcej możliwości. Przede wszystkim związane są z pracami na wysokościach. Zakres ich prac jest duży: dzięki nim można usuwać szkody z wysokiego napięcia, dokonywać montażu reklam wielkoformatowych, czy oczyszczać elewację budynku. To właśnie podnośniki koszowe dają ciekawe rozwiązania w różnych sytuacjach.

Inne rodzaje podnośników

Podnośniki koszowe mają wielorakie zastosowanie, można je wykorzystywać do wielu różnorodnych prac. Wyróżniamy inne rodzaje podnośników, które niestety mają ograniczone zadania i zazwyczaj nadają się do konkretnej czynności. Niektóre podnośniki posiadają mały rozstaw kół, dzięki któremu można wjechać w każdą wąską ulicę czy zaułek. Bardzo dobrze sprawdzają się takie podnośniki wśród straży pożarnej. Kolejnym rodzajem podnośników są urządzenia teleskopowe. Posiadają one wysuwane ramię, dzięki któremu możliwa jest praca boczna. Podnośniki spalinowe są zasilane za pomocą  silnika diesel, przy użyciu mieszanki ropy. Podnośniki ramieniowe zazwyczaj używa się w górnictwie, są one bardzo stabilne i wytrzymałe. Często są to podnośniki stacjonarne, ze względu na duże obciążenie, z jakim wiąże się wykonywana praca. Zdarza się, że sprzęt typu podnośniki jest wypożyczany w celu wykonania danej usługi. Warto więc wybrać odpowiedni rodzaj i solidną firmę, która dokona danych prac. Niewątpliwie podnośniki koszowe dają wiele możliwości w pracach na wysokościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>