Rodzaje pomp w armaturze przemysłowej cz.2

Być może zetknąłeś się z naszym artykułem na temat rodzajów pomp w armaturze przemysłowej. Opisywaliśmy tam m.in. pompy obiegowe, ręczne i zatapialne. Czas na część drugą – poznaj je wszystkie!

Pompy głębinowe

Zadaniem pomp głębinowych jest pompowanie czystej i zimnej wody w rozmaitych systemach wodociągowych i nawadniających. Służą także do redukowania poziomu wód gruntowych oraz tłoczenia ich ciśnienia. Są bardzo uniwersalne; świetnie nadają się do zastosowania w wielu miejscach, głównie związanych z przemysłem, ale także w rolnictwie. Występują w studniach, więc muszą być właściwie dobrane do ich średnicy. W niektórych przypadkach, np. przy instalacji w studniach kręgowych, pompy głębinowe muszą mieć towarzystwo rury osłonowej dla większego bezpieczeństwa i efektywności pracy.

Pompy spalinowe

Pompy spalinowe dzielą się na pompy do wody czystej i, analogicznie, pompy do wody brudnej. Pompy do wody czystej wykorzystywane są przede wszystkim w rolnictwie, ale w przemyśle także znajdą swoją funkcję. Służą do nawadniania roli, osuszania zbiorników oraz do dostarczania wody na spore odległości. Pompy spalinowe do wody brudnej stosowane są najczęściej w budownictwie przy osuszaniu wykopów pod fundamenty. Nadają się także do odwadniania zalanych terenów czy budowli zniszczonych w efekcie na stałej powodzi.

Pompy przemysłowe

Pompy przemysłowe to bardzo szeroki temat. Istnieje ich wiele rodzajów różniących się między sobą nie tylko budową, ale przede wszystkim – zastosowaniem. Można wyróżnić wiele pomp przemysłowych, np. podstawowe pompy do wody po agregaty służące przeniesieniu substancji lepkich czy agresywnych chemicznie. Jednak cel każdej z nich jest jeden: przepływ musi mieć miejsce tylko przy wyznaczonej wydajności urządzeń składających się na daną linię.

Zestawy hydroforowe

Zestaw hydroforowy jest przeznaczony, najprościej mówiąc, do dostarczania wody w każdym kranie. Ponadto normuje ciśnienie w instalacjach oraz uniemożliwia bezpodstawne włączanie i wyłączanie się pompy. Skoro to zestaw, to co się na niego składa? Znajdziesz w nim oczywiście pompę oraz zbiornik wodno-powietrzny do pary z przekaźnikiem ciśnieniowym. Wszystkie te elementy dbają o optymalne ciśnienie w domowej instalacji wodociągowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>