W jakich sytuacjach zdecydować się na kupno przenośnego żurawia?

Mini dźwigi coraz częściej zastępują tradycyjne urządzenia dźwignicowe i to nie tylko na placach budowy. Kompaktowe, zwrotne, precyzyjne, mocne, nowoczesne żurawie-pająki i małe dźwigi gąsienicowe używane są również w centrach logistycznych przy konfekcjonowaniu towarów, w fabrykach podczas realizacji prac przeładunkowych, w zakładach wydobywczych i w wielu innych zastosowaniach przemysłowych.

Decyzja o zakupie przenośnego żurawia zawsze powinna być wynikiem dokładnej analizy potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa. Ta sama reguła obowiązuje z resztą przy każdych dużych zakupach dla firmy. Podpowiadamy, kiedy warto wziąć pod uwagę inwestycję we własny mini dźwig i na poważnie rozważyć kupno takiej maszyny.

Kiedy opłaca się własny mini żuraw?

Firmy budowlane i instalatorskie, które mogą pochwalić się posiadaniem specjalistycznych maszyn na własność, zyskują dużą przewagę w oczach inwestorów podczas przetargów na nowe realizacje. Wykonawcy, którzy dysponują niezbędnym sprzętem, w ogólnym rozrachunku są po prostu tańsi, a przy okazji bardziej skuteczni. Dostępność specjalistycznych maszyn eliminuje konieczność ich wynajmowania. Jednak nad zakupem mini żurawia warto zastanowić się dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że sprzęt będzie używany regularnie. Tylko w takim przypadku koszt zakupu maszyny zwróci się, a wydatek będzie opłacalny.

Na chwilę obecną największe zainteresowanie zakupem mini dźwigu wykazują duże firmy budowlane. Użycie kompaktowych, przenośnych żurawi pozwala im znacznie przyspieszyć prace szklarskie i ograniczyć związane z nimi koszty, co dodatkowo skraca czas, w którym inwestycja się zwraca. Mini dźwigi coraz częściej kupowane są także na potrzeby przedsiębiorstw zajmujących się renowacją obiektów zabytkowych. Tutaj maszyny tego rodzaju cenione są nie tylko za precyzję, ale też możliwość poruszania się na delikatnych posadzkach, również tych z marmuru. Coraz ważniejszymi odbiorcami mini żurawi są przedsiębiorstwa produkcyjne i wydobywcze, w których maszyny wykorzystywane są na co dzień w zastępstwie mniej funkcjonalnych podnośników i dźwignic starszego typu.

Kiedy jednak wynajmować mini dźwig?

„W sytuacji, gdy potrzeba wykorzystania przenośnego żurawia zdarza się sporadycznie, zakup nie jest najlepszym pomysłem. Oznacza to, że dla firm działających na niedużą skalę, głównie w budownictwie jednorodzinnym, lepszym rozwiązaniem jest wynajem mini dźwigu. Co ważne, w takim przypadku możliwe jest wypożyczenie maszyny wraz z operatorem” – podpowiada nasz rozmówca z przedsiębiorstwa MINI ŻURAWIE-Paweł Michalczewski.

Z usług wypożyczalni przenośnych żurawi chętnie korzystają też firmy przeprowadzkowe, a nawet prywatni klienci. Dzięki możliwości użycia tak mocnego sprzętu nawet w małych, ciasnych przestrzeniach, możliwe okazuje się przeprowadzenie operacji uważanych dotychczas za niewykonalne, jak np. wniesienie na piętro pieca kaflowego w całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>