Wózki jezdne i wózki do wciągników – kupno czy wynajem?

Różnego rodzaju wózki do wciągników służą do łatwego wciągania towarów wzdłuż belki jezdnej. Te urządzenia są wyjątkowo pomocne w przemyśle i pomogą w przemieszczaniu przedmiotów o różnych gabarytach i bardzo dużej wadze. Jednak co się bardziej opłaca? Wynajem czy zakup? Doradzają specjaliści z firmy Red Rooster.

Co przemawia do zakupu wózka do wciągników?

Niezależnie od tego czy kupujemy wózek jezdny czy inne urządzenia dźwigowe, inwestycja może się nam szybko zwrócić. I to z nawiązką! Te urządzenia naprawdę potrafią skrócić czas pracy oraz poprawić jej komfort. Zarówno wózki do wciągników, jak i wózki suwnicowe, są bardzo pomocne w branży budowlanej, transportowej i przemysłowej. Są to bardzo uniwersalne urządzenia. Pracują na belkach i profilach, a więc jest możliwość wyregulowania ich rozstawu ramion. Z kolei udźwig takich wózków waha się od 500 kilogramów do nawet 10 ton.

Kupując wózek jezdny, warto zwrócić uwagę na to czy posiada solidne łańcuchy manewrowe, ponieważ to dzięki nim praca wózka może odbywać się na wysokości i z zachowaniem bezpieczeństwa oraz niezawodności. Istotne jest również koło łożyskowe, które powinno być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli ten element zawiedzie, może dojść do niebezpiecznego wypadku. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiad odpowiednie atesty. Należy też odpowiednio dobrać wózek do rodzaju wciągników.

Wszystkie te urządzenia bardzo ułatwiają pracę i wpływają codzienne czynności na halach przemysłowcach czy przeładunkowych i poprawną jakość pracy w danym zakładzie lub fabryce. Tym bardziej, że nie są to drogie urządzenia.

Kiedy opłaca się wynająć wózki do wciągników?

Jednak nie zawsze zakup tych urządzeń będzie opłacalny. Wózki jezdne i wózki do wciągników są niezastąpione w wielu pracach, dzięki możliwości łatwego przemieszczania wciągników wzdłuż belki, torów jezdnych lub suwnicy. Te urządzenia umożliwiają nie tylko transport pionowy, ale także poziomy, co przyczynia się w znacznym stopniu do usprawnienia wszelkich procesów produkcyjnych lub magazynowych. Ale zakup tych urządzeń na własność nie jest dobrym pomysłem, jeżeli wózki nie będą regularnie wykorzystywane lub nie będzie w firmie wykwalifikowanej osoby, która będzie mogła sprawnie i bezpiecznie nimi operować.

Całe szczęście, na rynku działa wiele firm, które oferują wynajem urządzeń dźwigowych wraz z operatorem. Jest to bardziej opłacalne rozwiązanie do jednorazowych prac.

Firma Red Rooster w swojej ofercie posiadam szeroki wybór wózków jezdnych do wciągników, w tym również urządzenia elektryczne oraz ręczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>