Żuraw budowlany czy mobilny żuraw wieżowy?

Żurawie budowlane to jeden ze stałych elementów panoramy każdego miasta. Skupiając się na Warszawie – można zobaczyć żurawie wieżowe praktycznie na każdym kroku. Spowodowane jest to nieustannym rozwojem budownictwa i samego miasta. Tworzone i realizowane są nowe inwestycje, przy których żurawie są niezbędne. W ostatnich latach w Polsce pojawiły się nowoczesne mobilne żurawie wieżowe. Co jest lepszym rozwiązaniem: tradycyjny żuraw wieżowy czy mobilny żuraw wieżowy?

Czym jest mobilny żuraw wieżowy?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym są mobilne żurawie wieżowe. Są to pojazdy, które łączą w sobie najlepsze cechy żurawia wieżowego stacjonarnego z możliwościami dźwigu teleskopowego samochodowego. Na podwoziu samochodowym osadzana jest składana wieża, kratownica żurawia wieżowego. Dzięki temu żuraw wieżowy może samodzielnie się poruszać, nie wymaga kotwiczenia na stałe czy na dłuższy okres czasu. W ciągu jednego dnia żuraw wieżowy mobilny może być wielokrotnie przestawiany, co znacząco wpływa na jego uniwersalność i szerokie zastosowanie.

Mobilne żurawie wieżowe są gotowe do pracy w ciągu 20-30 minut od momentu dojechania na plac wykonywania zlecenia. Ich rozstawienie odbywa się za pomocą… pilota i zdalnego sterowania. Do obsługi żurawia mobilnego potrzebny jest wyłącznie jeden pracownik: operator i kierowca w jednym. Ile osób i ile czasu potrzeba do rozstawienia żurawia wieżowego stacjonarnego? Taki żuraw musi być odpowiednio zakotwiczony w podłożu, a więc potrzeba nie tylko czasu, ale również wielu rąk do pracy oraz pomocy dźwigów samochodowych, które pomagają w ustawieniu kratownicy wieży żurawia.

Mobilny żuraw wieżowy czy żuraw budowlany?

Wszystko zależy tak naprawdę od rodzaju prac do wykonania. Przy budowie bardzo wysokich budynków nie obejdzie się bez żurawia wieżowego stacjonarnego. W centrach miast, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na rozstawienie stacjonarnego żurawia, genialnie sprawdzą się mobilne żurawie wieżowe. Są zdecydowanie bardziej uniwersalne, zwrotne i można je przestawiać dowolną ilość razy. Oczywiście samochodowe żurawie wieżowe mają mniejszy udźwig i mniejszy zasięg ramienia, ale mają inne walory, takie jak chociażby możliwość ustawienia ramienia pod kątem czy zdalne sterowanie.

Główną zaletą mobilnego żurawia wieżowego jest wspomniana już szybkość przygotowania do pracy oraz złożenia żurawia po zakończeniu realizacji usługi oraz możliwość samodzielnego przemieszczania się. Dodatkowo – mobilny żuraw nie wymaga żadnych dodatkowych pojazdów do transportu przeciwwagi czy kratownicy, jak to ma miejsce w przypadku żurawi wieżowych tradycyjnych. Można powiedzieć, że mobilny żuraw wieżowy jest samowystarczalny.

Więcej o mobilnych żurawiach wieżowych https://www.podnosimy.pl/mobilne-zurawie-wiezowe/

Gdzie wynająć mobilne żurawie wieżowe?

Nowoczesne mobilne żurawie wieżowe wraz z profesjonalną obsługą operatorów można wynająć w firmie Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa w Warszawie. To firma, która jako jedna z pierwszych wprowadziła samojezdne żurawie wieżowe do oferty usług dźwigowych w Polsce. Flota firmy to kilka modeli żurawi wieżowych mobilnych, które w województwie mazowieckim mają pełne wysięgniki roboty. Są chętnie wynajmowane do pracy z dużymi ciężarami, na dużych wysokościach, ale w trudnodostępnych miejscach, w których nie ma możliwości wykorzystania zwykłego żurawia wieżowego.

W ofercie Dźwigi i Podnośniki dostępny jest największy mobilny żuraw wieżowy w Polsce, o zasięgu 60 metrów. To prawdziwy kolos w swojej dziedzinie, który znakomicie sprawdza się w każdej sytuacji.

Źródło: https://www.podnosimy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>